Aγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το Υ.ΠΑΙ.Θ για να είναι εφικτή η τηλεδιάσκεψη εκπαιδευτικών – μαθητών, θα πρέπει να καταχωρηθούν στο myschool του σχολείου μας  το επικαιροποιημένο  κινητό  τηλέφωνο  γονέα καθώς και η ηλεκτρονική διεύθυνση γονέα. Χωρίς αυτά τα στοιχεία δε θα μπορεί ο/η μαθητής/τρια να παρακολουθήσει την τηλεδιάσκεψη.

Λόγω της εξαιρετικής συνεργασίας που είχαμε μέχρι τώρα με το Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων, και μετά από τηλεφωνική επικοινωνία της Δ/ντριας με το Σύλλογο, το προεδρείο του Συλλόγου Γονέων προθυμοποιήθηκε να βοηθήσει στη συλλογή των άνωθεν στοιχείων. Η αποστολή των στοιχείων αυτών είναι προαιρετική, και σας ζητείται, για να μπορέσει άμεσα, μόλις ανοίξει η πλατφόρμα, να ξεκινήσει με τους μαθητές η τηλε-εκπαίδευση.

Ο τρόπος αποστολής των στοιχείων πρεπει να γίνει ως εξής:

1) Σε WORD ή Excel  στέλνετε το Ονοματεπώνυμο σας και το Ονοματεπώνυμο του μαθητή καθώς και το τμήμα του.

2)Γράφετε το επικαιροποιημένο κινητό σας τηλέφωνο και το e-mail σας

3)Το αποστέλλετε ή στο e-mail του σχολείου ή στο e-mail του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων, οι οποίοι θα επικοινωνήσουν άμεσα με το σχολείο.

Κονταδάκη Τριανταφυλλιά

Μία άποψη για το “Σημαντική Ανακοίνωση”

1. Καιτη Κ.

👌👍👌👍